Oczekiwany od wielu miesięcy film „Tylko nie mów nikomu” który został udostępniony na popularnej platformie przez braci Sekielskich namieszał i wywołał burze, każdy o nim mówi. Jeden głośno, drugi cicho (żeby nikogo nie urazić) jednak wszyscy się interesują…

nie

Zobaczyłyśmy film Sekielski-ch „Tylko nie mów nikomu”.

Film nie zaskoczył, ale był bardzo potrzebny. Otwiera oczy, pokazał jaki jest ogromny problem. To o czym mówi jest obrzydliwe, nie mieści się w głowie że takie rzeczy mają miejsce w kościele. Przerażające jest to, że problemy są „zamiatane pod dywan”, maskowane albo udaję się że ich nie ma. W kościele rządzi pieniądz, układy, maskowanie przewinień, stawianie prawa kościelnego nad prawem ogólnym (a ponoć wobec przepisów prawa jesteśmy równi). Przykry obraz kościoła widzimy ale trzeba pamiętać, że to tylko wyrywek z większego problemu, bo problem jest wszędzie.

Film nie jest atakiem na kościół i nie zmniejszy naszej wiary. Pokazuje obraz i to od hierarchów kościelnych zależy co zrobią z tym faktami. I nic nie zmienią te działania które zostały podjęte. Bo ukarać tych co zostali pokazani? A co z resztą?

A teraz dla pełniejszego obrazu przeczytam jeszcze „Duchowni o duchownych” od Wydawnictwo Od Deski Do Deski.

Kto oglądał i podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami?

duchowni

Jedna myśl na temat “„Tylko nie mów nikomu” Sekielskich skłania do refleksji….

 1. W punkt!
  Tylko Kościół Katolicki zinstytucjaonalizował bronienie „swoich” pedofili.
  Inni zboczeńcy krzywdzący dzieci trafiają do więzień, a nie do innych parafii. I że WIEDZĄC, że jakiś ksiądz skrzywdził dziecko nie zgłaszają tego na policje czy do prokuratury.
  Najgorsze, że w tej maszynie kłamstwa KK biorą dział wszyscy jego członkowie – od sióstr zakonnych, przez szeregowych księży, przez proboszczów, aż do biskupów i kardynałów.
  Jedyna nadzieja w naszym Papieżu Franciszku.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s